Öne Çıkanlar iskurnet TFF turkish acoustic LGS Ertelendi 12 Ekim

10 Mayıs 2019 Cuma Oyna Kazan İpucu ve Editör Kıyağı 19.00

10 Mayıs Cuma Oyna Kazan İpucu ve Editör Kıyağı 

Oyna Kazan 10 Mayıs 2019 Cuma saat 19.00'da ödül dağıtmaya devam ediyor. Oyna Kazan her gün yarışmacılarına editör kıyağının yanında ipucu dağıtmaktadır. Oyna Kazan'da kazanmak çok kolay. Oyna Kazan 10 Mayıs ipucu, joker kodu ve editör kıyağı. 

10 Mayıs Oyna Kazan İpucu

"Konya'daki Alaaddin tepesinin çapı kaç metredir?"

Alâeddin Tepesi, Türkiye'nin Konya ilinin merkezine bağlı Karatay ilçesinde yer alan tepe. 450 x 350 metre boyunda olup, 20 metre yüksekliğinde olan tepe, höyük olarak adlandırılan protohistorik yerleşim yerlerinden biriydi.

Oyna Kazan ipucu sorusu henüz yayınlanmadı. 

Oyna Kazan Editör Kıyağı 

19.00: Joker kelimesi ne anlamına gelen bir kelimeden türemiştir ?

Joker kelimesi İngilizce şaka kelimesinden türemiştir.

Oyna Kazan Editör Kıyağı 21.30

21.30: King oyununda hangisinin toplam cezası diğerlerinden yüksektir?

King oyununda;

El almaz 650 puan
Erkek almaz 480 puan
Kız almaz 400 puan
Kupa almaz 390 puan
Son iki 360 puan
Rıfkı 320
toplam ceza puanına sahiptir.

King Nasıl Oynanır ?

King oyunu 4 kişiyle oynanır.Koz ve cezalardan oluşur.20 el oynanır ve 20 el sonunda puanı sıfırdan küçük olanlar oyunu kaybeder.Diğerleri kazanır.
Her oyuncunun 2 kere koz, 3 kere ceza söyleme hakkı vardır. Bir ceza türü tüm oyuncular tarafından en fazla 2 defa söylenebilir.Ancak sitemizde 12 el seçeneği de bulunmaktadır.12 el seçeneği seçilmişse her oyuncunun 1 kere koz, 2 kere ceza söyleme hakkı vardır.
Koz oyunlarında amaç çok el almak, ceza oyunlarında ise belirlenen cezalı kağıdı ya da kâğıtları almamaktır.
Bilindiği gibi 4 çeşit koz seçilebilir: Maça,Kupa,Karo,Sinek
6 çeşit de ceza vardır: El Almaz, Kupa Almaz, Kız Almaz, Erkek Almaz, Son iki, Rıfkı
Ceza oyunlarında koz yoktur.
Aynı türden kâğıtların büyüklük sırası(küçükten büyüğe): 2,3,4,5,6,7,8,9,10,Vale,Kız,papaz,As
Puan hesaplanırken oyuncunun koz oyunlarından topladığı puandan ceza oyunlarından topladığı puan çıkartılır.

Oyun Sonu

** Bütün koz ve cezalar oynanınca oyun biter. Oyuncuların kozlardan kazandığı puanlarla cezalardan kaybettiği puanlar toplanır.Puanı sıfır ve sıfırdan büyük olan oyuncular oyunu kazanır.Sıfırdan küçük olanlar oyunu kaybeder.

** Eğer 12 el üzerinden oynanmışsa en yüksek puanlı oyuncu oyunu kazanır diğerleri kaybeder.

** Oyunun diğer bir bitirilişi de herhangi bir oyuncunun herhangi bir koz oyununda 11 el almasıyla olur. Bu durum oyuna adını veren King durumudur. 
King yapan oyuncu tek başına çıkmış diğerleri batmış kabul edilir ve oyun biter.

El Almaz
Bu oyunda amaç hiç el almamaktır. Yere atılan en büyük kâğıt o eli alır. Alınan her elin cezası 50'dır.

Kupa Almaz
Bu oyunda amaç Kupa serisinden hiç kağıt almamaktır. 
Elinde yerde dönen kağıttan olmayan oyuncunun Kupa atması zorunludur. Ve böylece o eli alan o Kupa'yı da almış olur. 
Oyunda Kupa çıkana kadar hiç kimse bir ele Kupa ile başlayamaz. Ancak Kupa çıktıktan sonra her oyuncu kupa ile o tura başlayabilir.
Yerden alınan her kupanın cezası 30 puandır.

Kız Almaz
Bu oyunda amaç kızları(hangi tür olursa olsun) almamaktır.
Elinde yerde dönen kağıttan olmayan oyuncunun Kız atması zorunludur.Ve böylece o eli alan o Kızı da almış olur. 
Yerde as veya papaz varsa, bu as veya papazın serisinden elinde kız olan varsa oynamak zorundadır.
Alınan her kızın ceza puanı 100 dür.


Erkek Almaz
Bu oyunda amaç erkekleri(papaz ve valeleri) almamaktır.
Oyuncunun elinde yerde dönen kağıttan yoksa ve elinde vale veya papaz varsa bunlardan birini atmak zorundadır.
Yerde erkekten yüksek bir kâğıt varsa, elinde o serinin erkeği olan oyuncunun o erkeği atması zorunludur.
Alınan her erkeğin ceza puanı 60 dır.

Son iki
Amaç son iki eli almamaktır.Son iki ele gelene kadar eli kimin aldığı önemli değildir.
Son iki elde alınan her elin ceza puanı 180 dir.

Rıfkı(Kupa Papazı)
Amaç kupa papazını almamaktır.
Kupa Almazda olduğu gibi Oyunda Kupa çıkana kadar hiç kimse bir ele Kupa ile başlayamaz.
Elinde yerdeki kağıt serisinden olmayan oyuncunun Kupa Papazını atması zorunludur.Ve böylece
o eli alan Rıfkıyı da yemiş olur.Ve o el orada biter.
Rıfkının ceza puanı 320 dir.

Koz oyunları
Kozu seçim sırası kendinde olan oyuncu belirler.Amaç en fazla eli almaktır.
Bir oyuncunun elinde yerdeki seriden kâğıt yoksa koz atar.Koz yükseltmek zorunludur.
Yine yere koz düşmeden o tura koz ile başlanamaz.
Oyuncunun aldığı her elin değeri 50 puandır.

Puanlama Sistemi

12 puan oyunu kazananlar arasında bölüştürülerek puan hanelerine eklenecek. Aynı şekilde -12 puan da oyunu kaybedenler arasında bölüştürülerek puan hanelerinden düşecek. Örneğin oyunu 1 kişi kazandı,3 kişi kaybetti ise: kazanan 12/1=12 puan kazanır. kaybedenler 12/3=4 er puan kaybeder. Aynı şekilde 2 kişi kazandı 2 kişi kaybetti ise 12/2=6 kazananlar 6 şar puan kazanır, kaybedenler 6 şar puan kaybeder.  Buna ek olarak kazananlar arasında en yüksek puanlı olan ekstradan 3 puan daha kazanır. 12 el seçeneğinde ise en yüksek puanlı 1 kişi 12 puanı alır diğerleri 4 er puan kaybeder.  King olma durumunda ise oyuncuların puanına bakılmaksızın king yapan oyuncuya 12 puan verilir diğerlerinden 4 er puan düşer. 

Oyundan kaçan oyuncudan 30 puan düşürülmektedir.

Yarım kalan oyuna oturan oyuncu yenildiği zaman bu kişiden puan düşürülmemektedir. Ve yenilse bile 1 puan kazanmaktadır. Oyunu kaybettiniz şeklinde mesaj almasına rağmen puanına 1 puan eklenmektedir. Yarım kalan oyuna oturan oyuncu oyunu kazanırsa normal puanlama uygulanmaktadır.

Oyna Kazan Joker 

Oyna Kazan Jokerleri buradan öğrenin 

Oyna Kazan Bilgi Yarışması Jokerlerinden para kazndıran sorulara kadar sınrsızca faydalanabilirsiniz. Oyna Kazan Jokerleri, yanlış sorularda tekrar yarışma hakkı, iki şık arasında kararsız kaldığımızda ve yanlış şıklardan birini eleme jokeri olarak üç farklı jokeri yarışmacıların hizmetine sunmaktadır. 

Oyna Kazan Joker Çeşitleri 

 Ekstra Can Jokeri  :  Ekstra Can jokeri, Oyna Kazan Bilgi Yarışmasının en çok kulanılan jokerlerinden bir tanesidir. 10 saniye cevaplama hakkınız varken, cevabı doğru bilseniz bile yanlışlıkla veya heyecanla yanlış şıkkı işaretleyebilirsiniz veya bilmediğiniz için yanlış olan cevabı tercih etmiş olabilirsiniz. İşte tam burada size can kazandıran jokeriniz Ekstra Can jokeri olacaktır. Sizlerin yarışmaya devam etmenizi sağlarken, belkide gelecek soruları bidiğiniz için onları görme ve yarışmaya devam etme şansı kazanacaksınız. Ekstra Can Jokeri sizlerin yanlış cevaplamanıza rağmen sınırsızca, tabiki ödül kazandıran sorulara kadar kulanabileceğiniz bir jokerdir. örnek vermek gerekirse ilk sırada gelmiş sorulardan heyecan veya bilmediğinizden soruyu yanlış işaretlemiş olurken, daha sonra gelen soruları bilmeniz halinde de elendiğiniz için cevaplama hakkınız bulunmamakta ve yarışmadan elenmektesiniz. İşte burada sizi ekstra can jokeri kurtaracak ve ilerdeki soruları görme ve yarışmaya devam etme şansı vermektedir. Ekstra Can Jokeri referans yöntemi veya satın alarak elde edebilirsiniz. 

Çift Can Jokeri: Çift Can Jokeri ise iki yanıt arasında kararsız kalmanız durumunda sizleri kurtaran bir joker türüdür. Oyna Kazan Bilgi yarışması çoktan seçmeli bilgi yarışması iken 3 yanıtlama seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu 3 seçenekten bir tanesi doğru yanıt olacaktır. Çift Can Jokeri işte burada iki yanıt arasında kalmanız durumunda iki yanıtı da işaretlemenizi sağlayan joker türüdür. Ekstra Can Jokerini referans veya satın alarak elde edebilirsiniz. 

Yanlış Cevap Eleme Jokeri: Yanlış Cevap Eleme jokeri ise Oyna Kazan Joker türlerinden yanlış yanıtlardan bir tanesini silmeye yarayan joker türüdür. 3 yanıt seçeneği arasından yanlış seçeneklerden bir tanesini silerken şansınızı %50'ye düşürmeye çalışan joker türüdür. Yanlış cevap Silme Jokerini referans veya satın alma yöntemi ile de kulanabilirsiniz. 

Oyna Kazan İndir 

Oyna Kazan Bilgi yarışmasına katılmak ücretsiz ve çok kolay. Tek yapmanız gereken telefon veya tabletlerinize Oyna Kazan uygulamasını indirmek ve telefon numarası ile kayıt olurken kulanıcı ismi girmeyi unutmamak. Oyna Kazan Bilgi Yarışması Andorid ve İOS sürüleri bulunmaktadır. Oyna Kazan Android için buradan indirebilrsiniz. 

Oyna Kazan Bilgi Yarışması İOS telefon veya tabletler için buradan indirebilrsiniz. 

Oyna Kazan Nedir ?

Türkiye'nin en çok kazandıran canlı bilgi yarışması Oyna Kazan'da para ödülleri yarışmada en son 1 kişi kalana kadar devam ediyor ve bir kişi yarışmanın sonunda büyük ödülü kazanıyor. Fakat Oyna Kazan'da sadece bir kişi kazanmıyor. Kazandıran sorular aşamasına geldiğimizde, yarışmada kalan herkes para kazanmaya başlıyor. Üstelik ödüller, doğru yanıt verdikçe katlanarak artıyor. Yarışmada kalan son 1 kişi ise, tüm ödüllerin sahibi oluyor. Üstelik kazanacağınız para ödülü kuruşlarla değil, yüzlerce hatta binlerce lira ile ölçülüyor! 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.