version="1.0" standalone="yes"?> Dost sitelerimiz sohbet odaları - sohbet <
Öne Çıkanlar türkiye yeni yabancı kuralı nasıl olacak yabancı kuralı genel başkanlık seçimi Uzaktan Eğitim

Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasası Bir An Önce Çıkartılmalı

Hasta ve hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına karşı uygulamış oldukları şiddete dikkat çekmek ve “Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasının” bir an önce çıkarılması için Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim Araştırma hastanesi önünde Tabipler Odası öncülüğünde sendikaların katılımı basın açıklaması gerçekleştirildi.
Hasta ve hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına karşı uygulamış oldukları şiddete dikkat çekmek ve “Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasının” bir an önce çıkarılması için Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim Araştırma hastanesi önünde Kocaeli Tabipler Odası öncülüğünde Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube, Kocaeli Aile Hekimleri Derneği ve Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Sendikasının katılımı ile “Sağlıkta Şiddeti Önleme Yasasının” çıkarılması için Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kocaeli Derince Eğitim Araştırma hastanesi önünde Kocaeli Tabipler Odası öncülüğünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına Tabip Odası Başkanı Dr. Zeki Hamşioğlu, Sekreter, Genel Sekreter Dr. Aykut Çelik, Tabipler odası Aile Hekimi Komisyon başkanı Recep İpçi ve oda üyeleri katıldı.

TÜRK SAĞLIK SEN’DEN TAM DESTEK
Yapılan Basın açıklamasına Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Arif Ovalı, Aile Hekimleri Komisyon üyesi Aile Sağlığı çalışanı Hacer Gündüz, Derince Ağız Diş Sağlığı Merkezi temsilcisi Mehmet Hoşkan, Körfez Ağız Diş Sağlığı Merkezi temsilcisi Talip Doğan katılarak yapılan basın açıklamasına destek verdiler. Kendi Savunma Önlemlerimizi Almak Zorunda Bırakmayın Basın açıklamasında söz alarak ilk konuşmayı Kocaeli Tabip odası başkanı Dr. Zeki Hamşioğlu yaptı. Başkan Hamşioğlu yaptığı konuşmada; “TTB olarak sağlıkta şiddetin geldiği noktanın dayanılmaz ağırlığını her seferinde TBMM’ne, Sağlık Bakanlığı’na ısrarla ilettik ve sağlıkta şiddeti sona erdirecek önlemlerin alınmasını istedik. Ancak, başta konunun birincil derecede muhatabı Sağlık Bakanlığı olmak üzere siyasi yetkililer “Görmedik, Duymadık, Bilmiyoruz!” taktiğiyle hekimlerin taleplerine kulaklarını tıkadılar. Diyen Başkan Hamşioğlu; Artık yeter! Bizi sağlıkta dayanılmaz hale gelen bu şiddete karşı kendi başımızın çaresine bakmak, kendi savunma önlemlerimizi almak zorunda bırakmayın.”dedi. Basın açıklamasında Tabipler Odası Başkanı Hamşioğlu’dan sonra söz alan Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker: “Sağlık çalışanlarının şiddete uğradığı her olaydan sonra siyasilerin ve idarecilerin basının huzuruna çıkarak süslü ve sert sözler ile olayı kınamaları ve gerekli tedbirleri alacakları hakkındaki söylemlerine sağlık çalışanları artık inanmamaktadır. Siyasileri ve idarecileri söylemlerinde samimi bulmamaktadır. Söylem sahipleri söylemlerinde samimi
olsalardı. Sağlıkta şiddeti önleme yasasını çıkartarak sağlıktaki şiddeti şimdiye kadar çoktan sonlandırırlardı.” dedi.

TBMM’DE GRUBU BULUNAN SİYASİ PARTİLERDEN HASSASİYET BEKLİYORUZ
Başkan Çeker: “Şiddetle ilgili düzenlemenin hayata geçirilmesi için TBMM de gurubu bulunan siyasi partilerden hassasiyet bekliyoruz. Gördüğümüz kadarı ile siyasi irade sağlıktaki şiddetin önlenmesi için gerekli tedbirleri almak ve konu hakkında düzenleme yapmakta pek istekli görünmemektedir. Diyen Çeker; Çalışma hayatındaki sorunların giderilmesini siyasi idareden beklemek yerine demokrasinin ışığına, kanunların çerçevesinde yasal haklarımızı kullanarak birlikte çözelim. Ağustos ayında yapılacak toplu sözleşmede ilk gündem maddesi olarak sağlıktaki şiddet görüşülsün ve karara bağlansın.” dedi. (Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.