Öne Çıkanlar murat ülker zayıflama Radyoloji Moda Chernobyl 5. Bölüm

Sağlık Personeli Nöbet Ücretleri 2019 Şubat

2019 Sağlık Personeli Nöbet ücretleri ne kadar ? Uzman doktor nöbet ücreti,icap ücreti,başhemşire nöbet ücreti,hekim nöbet ücretleri,hemşire icap ücretleri, sağlık personeli nöbet ücretleri ne kadar ?

2019 yılı asgari ücrete gelen yüzde 26'lık zam sağlık personelini etkiledi mi? Sağlık personeli nöbet ücretleri ne kadar arttı ?

Sağlık kurumlarında görev yapan sağlık personeline icap nöbeti veya nöbet tuturulması durumunda belli birr saatin üzerindeki nöbetlere nöbet ücreti verilmektedir. 

2019 yılı sağlık personeli nöbet ücretleri ne kadar oldu ?

Sağlık kurumlarında görev yapan sağlık personele nöbet ve icap nöbeti görevi verilmesi durumunda, bu görev sürelerinin izin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan kısmı için ilgili personele nöbet ücreti ödenmektedir. Bu ücretten yararlanabilmek için, süresinin kesintisiz 6 saatten az olmaması gerekmektedir. İzin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan nöbet süresinin her saati için, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen gösterge rakamlarının aylık katsayısıyla çarpımı ile bulunacak tutarda nöbet ücreti ödenir. Bu ücretten sadece Damga Vergisi kesilir.Ancak ayda aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezlerinde 60 saatten, diğer yerlerde ve hiçbir şekilde 130 saatten fazlası için ödeme yapılmaz. Nöbet ücretleri dini bayramlarda %20 artırımlı ödenir.Hesaplama 130 saat üzerinden yapılmıştır.

 

Branş Normal Nöbet Özellikli Birim(acil,YB,112 VB)
Uzman Tabip 19.44 TL 29.17 TL
Pratisyen Tabip 17.50 TL 26.35 TL

Diş Tabibi /Eczacı

15.50 TL 23.33 TL
Yüksek Okul Mezunu

 

 

Sağlık Personeli

11.60 TL 17.50 TL
Sağlık Meslek Lisesi 9.73 TL 14.58 TL
Diğer (Şoför,vhki,vb) 7.13 TL 10.70 TL

 

Haftalık çalışma süresinden fazla, icap edilmesi durumunda göreve çağrılması neticesinde kurum dışında göreve gelmeye hazır beklemek suretiyle icap nöbeti tutan personele icap nöbet ücreti ödenir. 

İcap nöbeti karşılığında aynı memura bir ayda en çok 120 saat için ücret ödenebilir.İcap Nöbeti Ücreti ödenebilmesi için ilgili personelin kesintisiz en az 12 saat icap nöbeti tutmuş olması gerekirken, aynı personele bir ayda en çok 120 saat karşılığında icap nöbeti ücreti ödenebiliyor. Hesaplama 120 saat üzerinden yapılmıştır.

Dini bayramlarda icap nöbeti ücretlerine yüzde 20 zam yapılır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.