version="1.0" standalone="yes"?> Dost sitelerimiz sohbet odaları - sohbet <
Öne Çıkanlar Elçin Sangu Suriyede olaylar büyüyecek mi gecelik hamile pijama ergenokon
banner228

Medikal Estetik Hekimi Dr. Orhan Cesur’a sizler için mezoterapi uygulamalarını sorduk  !

Ünlü Dr.Orhan Cesur, mezoterapi geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulaması olup,  sadece Sağlık bakanlığınca ruhsatlandırılmış bir merkezde ve hekimler tarafından uygulanabilen bir yöntemdir diyerek söze başladı ve şöyle devam etti; 

'Ülkemizde Estetik Açıdan Mezoterapi Yöntemi Yaygın Kulanılmaktadır'

        Mezoterapi, ülkemizde estetik açıdan yaygın olarak kullanılan bir tedavi şeklindedir.  Kişiye özel tedavilerden olan Mezoterapi yöntemi  küçük özel iğneler aracılığıyla  manuel olarak veya mezoterapi enjeksiyon aletleri ile cilt içine özel teknikler yoluyla cilt altına enjekte edilerek uygulanır. Mezoterapi, günümüzde estetik dermatolojide en sık talep konusu olan yüz estetiği, saç tedavileri ile bölgesel zayıflama ve selülit konusunda en seçkin tedavi biçimini oluşturmaktadır. Vitamin, aminoasit, mineral, enzim ve bazı ilaçların karışım haline getirilerek deri veya yağ dokusunun altına enjekte edilme işlemidir. Bu sayede istenilen bölgeye hızlı şekilde ulaşılır ve verimlilik arttırılmış olur.
        Ergenlik ve hamilelikte oluşan kilo alıp vermeye bağlı çatlaklar, yara izleri, akne izleri, skarlar, bölgesel zayıflama ve sellülit, göz altı torbalanmaları, leke tedavisi, göz çevresi özel uygulamaları, yağlanma artışı, matlık, kuruluk, cilt yaşlanması, leke tedavisi, antiaging amaçlı, saç ve saçlı deri rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılır. Kullanılan ilaçlar vitamin, mineral ve DNA sentezine katılan aktif maddelerden oluşur. Bu ilaçların cilt metabolizmasına katılmasıyla hücre yenilenmesi ve kollajen sentezi uyarılır. Böylece ortaya daha canlı, parlak, gergin kırışıklıkları hafifletmiş bir cilt ortaya çıkar. Bu tedavi ile cildin doğallığını bozmadan, mimikler etkilenmeden yaşlanma belirtileri geriye sarılabilir. Botulinum toksini, dolgu, kimyasal peeling gibi uygulamalara uyumlu bir destek tedavisidir. Haftada bir kez yapılan toplam 5-6 seans genellikle yeterli olur. Seans sayısı tıbbi duruma göre değişebilmektedir. 6 ayda bir tek seans uygulamayla kalıcılık korunur.