Öne Çıkanlar Killing Eve Cyberpunk 2077 Türkiye Fransa maç özeti Çarşıbaşı Kaldırım Yaylası engelli haftası

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı 2019 Kadrolu

Sağlık Bakanlığı son dakika personel alım ilanı geçti. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde çalıştırılmak üzere en az lise mezunu adaylar arasından kadrolu işçi alımı yapılacağını yer verdi.

 • İlan edilen kadrolara yapılacak sınavda başarı göstererek atanmaya hak kazanan adaylar 4857 sayılı iş kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.
 • Her aday ilan edilen kadrolar dan yalnızca bir iş yeri ve bir meslek koluna başvuru yapacaktır.
 • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 • Kura usulüne tabi taleplerden bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı elektrikçi güvenlik görevlisi klinik destek elemanı şoför ve giriş kontrol işletmeni ve yardımcı klinik elemanı mesleklerine ilişkin başvuru listesi İŞKUR tarafından Sağlık bakanlığına gönderilmesi ne müteakip sınava alınacak asıl ve yedek listeler belirlenecektir. sınava alınacak asıl adayları listesi İŞKURnet.com'un gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeleri esas alınarak suretiyle münhal kadro nin 4 katı öncelik hakkına sahip olarak başvurularını tamamının yer aldığı listeleri esas alınmak suretiyle münhal kadro nın 4 katı olarak noter huzurunda kura ile belirlenecektir. kura ile Ayrıca aynı sayıda yedek adayın isimlerini kapsayan liste oluşturulacaktır belirlenen asıl ve yedek aday listeleri Yönetim Hizmetleri Genel müdürlüğü'nün internet adresinde ilan edilecektir.
 • KPSS kapsamındaki taleplerden ambulans sürücüsü ile hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi meslekleri için KPSS puanı öncelik hakkına sahip olanlardan ise öncelik Hakkı sahipliğine ilişkin belgenin tarihi esas alınmak suretiyle iskurnet.com tarafından belirlenerek Sağlık Bakanlığı'na bildirilen münhal kadro nın 4 katı aday listeleri Yönetim Hizmetleri Genel müdürlüğü'nün internet adresinde ilan edilecektir. 

Lise mezunları için KPSS'siz Lisans ve önlisans mezunları için 60 puan ile yapılacak kadrolu işçi alımına başvuru şartları şu şekilde. 

 • 2527 sayılı kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı devlet memurları kanununun 48 inci maddesinin 1. Fıkrasının a bendinin 1 4 5 7 8 numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak 36 yaşından gün almamış olmak.
 • Askerlik ile ilişiği olmamak yapmış olmak tecilli veya muaf olmak.
 • Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan bölümden programdan son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika belgelere sahip olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
 • İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan yönetmeliğin 5. Maddesinin 1. Fıkrasında belirtilen öncelikle durumlarını gösterir belgeye sahip olmak Kamu personeli seçme sınavı kapsamındaki taleplerde önlisans mezunları için ölçme seçme ve yerleştirme merkezi tarafından 2018 yılında yapılan KPSS ye girmiş olmak ve p93 puan türünde en az 60 puan almış olmak lisans mezunları için ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.