Öne Çıkanlar Hadi Özel ders Yusuf Tekin Anket Canlı

Ücretli Öğretmenlere Kadro Verilecek mi Mayıs 2019

Ücretli Öğretmenlere Kadro Müjdesi

Ücretli öğretmenlik eğitim sisteminde her zaman kaldırılması düşünülen uygulama olsa da hala kaldırılamadığı ve 92 bin civarında ücretli öğretmenin görev yaptığı Bakan Selçuk tarafından açıklanmıştı. Bundan önce ücretli öğretmenlere 5 bin kadro açılmış, mülakat ve 5 yıl çalışma şartı aranarak kadro imkanı verilmişti. Şimdi yine gösler MEB'den gelecek müjdeli habere çevrildi. 

Cumhurbaşkanı'nın Ücretli Öğretmenlik Hakkında Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretli öğretmenlik uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulunmuş ve sevindirici haberler vermişti. A Haber’de yer alan bilgiye göre ücretli öğretmen maaşları arttırılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 46 milletvekiline kahvaltılı toplantıda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretli öğretmenlerin maaşlarıyla ilgili de bir düzenlemenin yapılacağının müjdesini verirken bu düzenlemeler içerisinde ücret artışı olacağı da belirtildi.

İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nda da yer alan ücretli öğretmenlerin şartalarında iyileştirilmeye gidileceği vaadi ise aradan uzun zaman geçmesine rağmen yerine getirilmedi. 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı'nın bitmesine az zaman kalmasına rağmen verilen sözlerin tutulmadığı ücretli öğretmenler tarafından belirtilmektedir. 

Seçimler Öncesi Müjde Gelir mi ?

İstanbul seçimlerinin YSK tarafından iptal edilerek 23 Haziran 2019'da yapılması, hükümetten adım atılmasını bekleyen vatandaşları ve önemlisi ücretli öğretmenleri heyecanlandırdı. Ücretli öğretmenler hakkı olan kadroyu almak için mücadelesini verirken kendilerine 5 bin kadronun verilmesini talep etmektedirler. İstanbul seçimlerine çok önem veren ve adeta İstanbul'da karargah kurması beklenen Ak parti'nin öğretmen atamalarında bir hamlesi gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. 

Küskün Seçmen Geri Kazanılsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul seçimleri için talimat verdiği ve küskün seçmenler olmak üzere sandığa gitmeyen seçmenlerin kazanılması talimatı verildiği belirtilmektedir. Küskün seçmenler arasında çoğunluk kadro bekleyen öğretmenler de bulunmaktadır. Ak parti'nin konu üzerine analizler yapacağı ve önümüzdeki günlerde 3600 ek gösterge başta olmak üzere ücretli öğretmenlerin hakkı olan kadro konusunda açıklama ve müjde vermesi beklenmektedir. 

Bir Önceki ücretli öğretmenlere kadro haberimize burdan ulaşabilirsiniz

Ücretli Öğretmenlerin twitter Etkinliği 

Ücretli öğretmenler oluşturdukları platformlar üzerinden örgütlenerek hakları olan kadroyu almak için Twitter üzerinden seslerini yetkililere duyurmak istiyorlar. Sizlerde etkinliğe destek verebilir kıymetli öğretmenlerimize destek olurm musunuz. 

İstanbul Seçimlerini 21 Bin Ücretli Öğretmenler Belirleyecek haberine burdan ulaşabilirsiniz tıklayınız

Haber Gönder Whatsapp 0532 380 17 42

Ücretli Öğretmenler Facebook Grubu 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Gülşah 2 yıl önce

Sistemde kayıtlı olan ve şartları tutan herkes atansın istiyoruz. Prim adaletsizliği ve kontenjan yetersizliği ortadan kalksın . Emektar öğretmenler olarak atanmak istiyoruz.

Avatar
Gül 2 yıl önce

Kadrolu öğretmenlerden tek farkımız kadromuz. Aynı işi yapmamıza rağmen kontenjan engeline takıldık atanamadık. 12 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum. Emektar öğretmenler olarak atanmak istiyoruz. Saygılarımla

Avatar
Songül 2 yıl önce

16 gün sigorta asgari ücretin altında maaş daha ne kadar surundurmeyi düşünüyorsunuz 2 yıldır atama yapılacak bizi atayın artık çok yorulduk

Avatar
Yörük 2 yıl önce

Hayırlı haberler alalım inşAllah. Bu mübarek günler de tek duam artık bu mücadelenin müjde ile sonlanması. Sistemde olan başvurusu olan herkes atansın istiyoruz tek isteğimiz bu. Saygılarımla

Avatar
Songül 2 yıl önce

Uzun zamandır ücretli öğretmenlik yapıyorum artık atanmak istiyorum ücretli öğretmenlikte ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmekten yorulduk lütfen sesimizi duyun artık bizde atanmak istiyoruz

Avatar
Songül 2 yıl önce

Hiç bir mesleğin ûcretlisi yok neden öğretmenler ücretli artık bizde atanmak istiyoruz

Avatar
Gülşah 2 yıl önce

Halkın sesine kulak verin. Halka inin 2 senedir kadroya alınmak için çırpınıyoruz. Derdimize derman olun artık. Bitsin bu çile. 12 yıldır atanamıyoruz. Ya KPSS soruları çalındı ya kontenjan verilmedi ya da prim adaletsizliği oldu. Her sene KPSSye giriyorum. Yüksek lisans yaptım. 12 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum. Kadrolularla aynı işi yapıyoruz. Çocuklarımız ne zaman atanacaksın diye soruyor. 40 yaşından sonra ne iş yaparız. Ücretli öğretmenlik yaparken yarım sigorta ile emekli de olamayacağız. Sesimizi duyun lütfen. Saygılarımla.

Avatar
Gülşah 2 yıl önce

KONU: 652 SAYILI KHK'NİN GEÇICİ 15. MADDESINE DAYANARAK YAPILAN 5.000 UCRETLI ÖĞRETMEN ATAMASINDA YAŞANAN MAĞDURIYETLER Milli Egitim Eski Bakanı Sayın Ismet YILMAZ'ın 27.11.2017 tarihli “Devlet okullarında ek ders karşılığı çalışan ve 5 yılını doldurmuş ücretli öğretmenlerimizi KPSS puanı ve üç katı şartına bakılmaksızın mülâkata alıp bir nebze de olsa mağduriyetlerini gidereceğiz.” açıklamasıyla Torba Yasaya konulmuş , 652 Sayılı KHK'in geçici 15. Maddesi'yle 5.000 ücretli öğretmen ataması kararı 27 Mart 2018 tarihinde Meclis’te kabul edilip aynı gün Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. Başvuru şartları: 1. 540 (5 yıl) prim gününü tamamlamış olmak. 2. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında aktif olarak görev almış olmak. 3. KPSS’den 50 puan ve üzeri almış olmak vb. olarak sıralanmıştır. Ancak, Bu şartlardan prim gün sayısının her ilde farklı (16-30 gün) hesaplanmasından kaynaklı olarak birçok emektar öğretmenimiz, başvuruda istenen gün sayısı şartını ziyadesiyle taşımasına karşın aday farklı yatırılan primlerden dolayı sıralamaları olumsuz yönde değişmiş, adaylar mülakata dâhi çağrılmamışlardır. Ayrıca Kanunda “50 puan almış olma" ibaresi geçmiş olmasına karşın yönetmelikle 60 baraj puanı getirilmiş olmasından kaynaklı olarak yaşları ve prim gün sayısı yüksek olan tecrübeli birçok öğretmenimiz tercih dışı kalmış, kanun asıl amacından uzaklaşmıştır. Mülakatlarda dört soruya da tam ve net cevaplar verdik, buna rağmen puanlarımız en yakın sayiya yuvarlanarak verildi. Öğretmenlerimizin birçoğu kontenjanda olmasına karşın bu madde yüzünden tercih dışı kalmıştır. Liyakat esaslı çıkmış olan bu kanun, tecrübe ve uzun yıllar çalışmış olma amacından saparak KPSS bazlı bir atama olmuştur. Neticede bilgileri taze olup 2-3 yıl çalışmış ve primi 30’dan yatmış olan adaylar atanmış, primi 16 gün ve altında yatan adaylar 10-15 yıl çalışmış olmalarına karşın bu haktan mahrum bırakılmışlardır. Netice itibariyla; Bir milyonun üzerinde taşeronu kadroya alan Devletimizin, daha önceki ücretli öğretmen alımında mağdur edilen ve halen SİSTEMDE KAYDI BULUNAN yaklaşık 5.000 mağdur ücretli öğretmenini görüp tıpkı DERSANE öğretmenlerinin kadroya alındığı gibi (PRİM ESASLI) tek şartla gerekeni yapacağına ve en kısa zamanda mağduriyetimizi gidereceğine inancımız tamdır. Saygılarımızla... ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER PLATFORMU