version="1.0" standalone="yes"?> Dost sitelerimiz sohbet odaları - sohbet <
Öne Çıkanlar TFF CHPde kurultay Suriyede olaylar büyüyecek mi ses yalıtım süngerleri turkish acoustic
banner228

Koronavirüs'ten Sonra Dünya'da Ne Olur?

Kongre tarafından Cumhuriyetçiler ve Başkan Trump'ın desteğiyle yürürlüğe giren acil durum mevzuatı, ABD'nin ihtiyacı korumak için sıradan zamanlarda yeterli olup olmadığı konusunda uzun süredir devam eden bir tartışmayı yoğunlaştırdı.

Başkan Trump ve kongre Cumhuriyetçiler geçirdiği son üç yıl mücadele için kesim yoksullukla mücadele programları genişletmek ve çalışma kuralları, bu yüzden onların destek için acil yardım, özellikle formun doğrudan insanların gönderdiği çekler, genellikle umutsuz bir girişim içinde Amerikan siyaseti önemli adımlar atıyor. 

Ayrıca, bu güvenlik ağının ihtiyacı normal zamanlarda yeterince koruyup korumadığı konusunda uzun süredir devam eden bir tartışmayı da yoğunlaştırdı.

Kriz Fayda İhtiyacını Görünür Hale Getirdi! 

Columbia Üniversitesi Sosyal Hizmet Okulu'nda profesör olan Jane Waldfogel ,” kriz, fayda ihtiyacını çok daha görünür hale getirdi ve onları alan insanlar çok daha sempatik görünüyor” dedi. "İlericiler bu değişikliklerin çoğunu kalıcı hale getirmek için tartışacaklar ve muhafazakarlar işverenler üzerindeki maliyetler ve potansiyel yük hakkında endişelenecek, ancak bu oyun alanını derinden değiştirdi.”

Düşük gelirli aileler için daha fazla hükümet yardımını destekleyenler, krizin güvenlik ağında ihtiyaçlıların uzun zamandır anladığı delikler ortaya çıkardığını söylüyor. Büyük ölçüde iyi zamanlar için inşa edilmiş bir patchwork sistemidir ve çalışmayan insanlara çok az para yardımı sunar. Yoksulları iş bulmak için iter ve yapanları destekler, ancak onlarsız olanlar için çok az koruma sağlar.

Çoğu zengin ülke evrensel sağlık sigortasına sahiptir ve çocuklu aileler için minimum nakit gelir sağlar. Amerika Birleşik Devletleri çocuk yoksulluğu ne yanı sıra daha yüksek oranlara sahiptir.

Ve sıradan gözlemcilerin anlayamayacağı bir dereceye kadar, Trump yönetimi hem güvenlik ağı programlarını küçültmeye hem de bir işe sahip olmaya ya da bir çalışma programına katılmaya bağımlı hale getirmeye çalıştı.

Georgetown Üniversitesi'ndeki Mccourt kamu politikası Okulu'ndan Donald P. Moynihan,” diğer zengin uluslara göre, her zaman parçalanmış ve zayıf bir güvenlik ağımız vardı” dedi. "Hükümet gerçekten başarılı olmak için bir program istediğinde, basit ve daha doğrudan bir yaklaşım alır gönderme insanlar kontrol eder.”

Ancak Cumhuriyetçiler acil durum kontrollerini kabul ederken, birçoğu isteksizce, güvenlik ağının zaten çok büyük olduğunu düşünüyordu. 2 trilyon dolarlık kurtarma paketi, geçen hafta dört Senato Cumhuriyetçisinin işsizlik yardımlarındaki geçici artışın çok yüksek olduğunu ve insanları çalışmaktan vazgeçireceğini söylediği son dakika gecikmelerine yol açtı.

Muhafazakarlar, kamu yardımı ile ilgili sınırların Amerikan sisteminin bir gücü olduğunu ve son yıllarda çocuk yoksulluğunu azaltmak için çalışma gereksinimlerini düşük kaydetmek için kredilendirdiklerini söylüyor. Bir şey varsa, çoğu, iş gereksinimlerini, gıda pulları ve Medicaid gibi sınırlı veya eksik olan programlara genişletmede daha da ileri giderdi.

Muhafazakar bir araştırma grubu olan American Enterprise Institute Başkanı Robert Doar, "çok sıradışı ve umarım çok geçici bir krizin sıcağında güvenlik ağında uzun vadeli temel bir değişiklik yapmak büyük bir hata olacaktır" dedi. “İş artı yardım kombinasyonu milyonlarca insanı yoksulluktan kaldırdı. Bundan vazgeçmek ve iyi zamanlarda çalışma fırsatını geçen insanlara yol açan bir hak sistemine geri dönmek istemiyorum.”

Refahı Bildiğimiz Gibi Sona Erdirme! 

Bay Doar, Başkan Bill Clinton'ın "refahı bildiğimiz gibi sona erdirme" sözü konusundaki mücadeleye atıfta bulundu ve bu da onlarca yıl sonra hala yoksulluk tartışmasını şekillendirdi.

Clinton imzalı 1996 Yasası, yardım garantilerini ortadan kaldıran ve zaman sınırları, iş gereksinimleri ve derin harcama kesintileri uygulayan çocuklu aileler için (muhtaç aileler için geçici Yardım) yeni bir nakit Yardım Programı oluşturdu. Bu onun yardımcıları bazı nadir istifalar istenir, kim fakirlere zarar korkulan.

Rulolar, Ulusal olarak dörtte üçten fazla ve sekiz eyalette en az yüzde 90 oranında düştü. Çocuklu her 100 yoksul aileler için, sadece 22 şimdi bütçe ve politika öncelikleri Merkezi göre, eski refah sisteminin zirvesinde yaklaşık 80, nakit yardım almak. Fayda seviyeleri de 23 eyalette en az üçte bir oranında düştü. Bir dereceye kadar birkaç düşünce mümkün, refah gerçekten “sonu yaptı.”

Ancak güvenlik ağının bir tarafı küçüldükçe, bir diğeri düşük ücretli işçilere yardım etti. Birçoğu, hepsi yoksul işçilere daha cömert hale gelen iade edilebilir vergi kredileri, gıda pulları ve Medicaid alır. İki çocuklu 10 dolarlık bir işçi için, iki program (kazanılan gelir ve çocuk vergi kredileri) yılda 8,200 dolarlık bir kombine sağlar. Buna ek olarak, 29 devlet kendi vergi kredisi sunmaktadır.

Sonuç,” iş tabanlı bir güvenlik ağı " dır. İhtiyaç sahibi insanlara işleri daha destekleyici, ancak onlarsız olanlar için daha güvencesiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.