version="1.0" standalone="yes"?> Dost sitelerimiz sohbet odaları - sohbet <
Öne Çıkanlar çocuk abiye modelleri ülker Kısmetse Olurda bu hafta kim elendi roketsan Meb
banner228

Corona Virüs İlacı Bulundu Mu? Remdesivir Çözüm Mü?

Deneysel COVİD-19 tedavisi remdesivir, küçük bir araştırma çalışmasına göre, koronavirüs salgınına karşı savaşta erken vaat ediyor.

New England Journal of Medicine dergisinde yayınlanan çalışma, remdesivir geliştiricisi Gilead Sciences tarafından desteklendi.

Gilead CEO'su Daniel O'day, Cuma günü yayınlanan açık bir mektupta,” bunlar remdesivir için şefkatli kullanım programı aracılığıyla tedavi gören hastalar, klinik bir araştırmaya katılamayan kritik hastalar içindir " dedi. "Programda tedavi edilen ilk hastaların 53'ünü kapsayan sonuçlar, çoğunluğun remedesivir aldıktan sonra klinik iyileşme gösterdiğini gösteriyor.”

REMDESİVİR: POTANSİYEL KORONAVİRÜS TEDAVİSİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Bununla birlikte, O'day, klinik bir araştırmanın sonucu olmayan araştırmanın küçük ölçeğini kabul etti.

Mektupta,” bu şefkatli kullanım verilerinin sınırlamalarını tamamen araştırma perspektifinden tanıyoruz, ancak semptomları iyileşen hastalar için en büyük öneme sahip olduklarını biliyoruz " dedi. "53 hastadan elde edilen bu erken veriler bir klinik çalışmada üretilmemiştir ve remdesivir ile tedavi edilen kritik hastaların sadece küçük bir bölümünü kapsamaktadır.”

Antiviral daha önce Ebola hastalarını tedavi etmek için kullanıldı ve dünya koronavirüs pandemisini içerecek şekilde karıştıkça büyük ilgi görüyor. Uzmanlar, ancak, uyardı o insan değil tabii ilaçlar reçete bir doktor.

GİLEAD DENEYSEL KORONAVİRÜS TEDAVİSİ GÜNCELLEME VERİR

Remdesivir hala koronavirüs tedavisi olarak düzenleyici Onay Bekliyor.

New England Journal of Medicine çalışmasının bir özetini” verileri analiz edilen 53 hastadan 22'i Amerika Birleşik Devletleri'nde, 22'i Avrupa veya Kanada'da ve 9'u Japonya'da " açıklıyor. "Şefkatli kullanım remdesivir ile tedavi edilen şiddetli Covid-19 için hastaneye yatırılan hastaların bu kohortunda, 53 hastanın 36'sında (68%) klinik iyileşme gözlendi.”

Araştırma, Jan döneminde remdesivir alan hastaların verilerine dayanmaktadır. 25, 2020, 7 Mart 2020'ye kadar ve özete göre en az bir sonraki gün için klinik verilere sahip.

Özet,” başlangıçta 30 hasta (%57) mekanik ventilasyon alıyordu ve 4 (%8) Ekstrakorporeal membran oksijenasyonu alıyordu " diye açıklıyor. “18 günlük medyan bir takip sırasında, 36 hasta (68%), ekstübe edilen mekanik ventilasyon alan 17 30 hastadan (57%) oksijen destek sınıfında bir iyileşme gösterdi. İnvaziv ventilasyon alan hastalarda toplam 25 hasta (%47) taburcu edildi ve 7 hasta (%13) öldü; invaziv ventilasyon almayan hastalarda mortalite %18 (34'ün 6'sı) ve invaziv ventilasyon almayan hastalarda %5 (19'un 1'i) idi.”

34 YAŞINDAKİ KORONAVİRÜS HASTASININ YAŞAM DESTEĞİ ÜZERİNE AİLESİ DENEYSEL İLAÇ İÇİN YALVARIYOR

Remdesivir, ABD'nin pandemi içermesi için karıştırdığı gibi, spot ışığında bir dizi uyuşturucudan biridir. Geçen ay bir basın toplantısında, Başkan Trump ve FDA Komiseri Dr. Stephen Hahn, sıtmayı tedavi etmek için uzun zamandır kullanılan bir ilaç olan klorokin ve remdesivir gibi test altında çeşitli yaklaşımları açıkladı.

O'day mektubunda, remdesivir'in COVİD-19 için güvenli ve etkili bir tedavi olup olmadığını belirlemek için Yedi klinik çalışmanın kurulduğunu açıkladı. "Çin, hastalığın şiddetli ve orta semptomları olan hastalar için Şubat ayı başlarında ilk iki çalışmayı başlattı"diye yazdı” “O zamandan beri, dünya çapında ek bir beş deneme başlatıldı.”

O'day,” iki faz 3 çalışması, Gilead tarafından Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Avrupa'da COVİD-19 prevalansı yüksek olan alanlarda yürütülüyor " diye ekledi. “Bunlardan biri şiddetli hastalığı olan hastalar ve daha ılımlı semptomları olan hastalarda diğer çalışmalar remdesivir içindir.”

CORONAVİRÜS'TEN 100 YILDAN FAZLA BİR SÜRE ÖNCE, İSPANYOL GRİBİ SALGINI DÜNYAYI PERİŞAN ETTİ

ABD Ulusal alerji ve bulaşıcı hastalık Enstitüsü ve Dünya Sağlık Örgütü de küresel denemeler yürütüyor.

O'day, mektupta,” Nisan ayı sonunda şiddetli hastalarda remdesivir çalışmasından ön verilere sahip olacağımızı ve bulguları yorumlamak ve paylaşmak için hızlı bir şekilde çalışacağımızı bekliyoruz " dedi. "Çin remdesivir denemelerinden elde edilen verilerin yayınlanması Çinli araştırmacılara aittir, ancak ciddi semptomları olan hastalarda çalışmanın durmuş kayıt nedeniyle durdurulduğu konusunda bilgilendirildik. Mevcut olduğunda yayınlanan verileri gözden geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Mayıs ayında Gilead, plasebo kontrollü olan NIAID denemesinden ve covid-19'un orta semptomları olan hastaların kendi çalışmasından ilk verileri almayı bekliyor.

'DEVRİMCİ' UYGULAMASI İLE KANADALI HASTANE SAVAŞLARI CORONAVİRUS SALGINI

Geçen ay Gilead, tedavi programında değişiklikler yaptığını açıkladı. Şirket, hastanelerin ve Doktorların bir seferde birden fazla ağır hasta için remdesivir'in acil kullanımı için başvurmalarını sağlamak için “genişletilmiş erişim” programını uyguladı. Önceki "şefkatli kullanım" programı şimdi çocuklar ve hamile kadınlar için belirlenmiştir.

Geçen hafta gönderilen bir başka açık mektupta O'day, Gilead'in remdesivir üretimini hızlandırdığını, özel kimya ve çoklu zincir reaksiyonları gerektiren bir süreç olduğunu söyledi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.