Öne Çıkanlar Çekilme sözleri ümraniyespor beni affet Belediye Başkan Adayları

Kredi Notu Yükseltme, kısa sürede kredi notu yükseltin 2019

Düşük Kredi Notuna (Puanına) Kredi Veren Bankalar 

Kredi hemen hemen hepimizin birşeyler almak için veya acil nakit ihtiyaçlarımızı gidermek için başvurduğumuz nakit ihtiyaç aracıdır. Yaz geliyor ve bankalar yaz tatili için çeşitli kredi kampanyalarına hazırlanıyor. Bunun yanında konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredi çeşitlerini kulanmak için ne kadar notunuz olması gerekir. Bir kısmımız düğün, araç almak, konut almak, işlerini büyütmek, eğitim masrafları, bedelli askerlik ücretleri, giyim gibi bir çok nakit ihtiyaçlarımızda kredi kulanmak isteriz. Kredi kulanabilmemiz için kredi notumuzun yüksek olması, sigortalı bir işte en az 3 ay çalışmalı ve düzenli gelire sahip olma gibi kriterler bize gerekli olan bileşenlerdir. Kısa sürede kredi notu yükseltme yöntemleri. 

Kredi Notu Nedir ?

Kredi notu, sizlerin bankalardan kredi kartı veya kredi, kredi ürünlerini almak için sağlamanız gereken en alt koşulu sağlamaktadır. Kredi notu kısacası sizlerin ne kadar güvenilir olduğunuzu gösteren bir gösterge olarakta ifade edilebilir. Kredi notu 0 ile 1900 arasında gelişmektedir. Kredi notu düşük olanlar bankalar kredi çekmek için başvurduklarında kredileri olumsuz yanıt alabilmektedir. Kredi alabilmeniz için ön koşul olan kredi notunuzun yüksek olmasıdır. 

Kredi Notu Findeks Notu Nedir ?

Bazı yerlerde kredi notu yerine findeks notu cümlesini görebilirsiniz. Findeks notu bankaların kredi kulandırmada gösterge aldığı kredi puanı olarak karşınıza çıkmaktadır. Yüksek findeks notuna sahip olanlar, düşük fazili, kolay kredi, birden fazla kredi kartı ve farklı bankalardan da kredi kulanabilmektedirler. Findeks notu kredi notu ile eş anlamlı kulanıldığı için findeks notu önemlidir. Kredi notu yükseltme findeks notu yükseltme olarak ta adlandırılabilir. 

Kimler Kolay Kredi Kulanabilir 

Nakit ihtiyaçlarımızda bizler nakit bulmak için bankaların kapısını çalarız. Bankalar belli vade ve faziler ile bizlere nakit sağlayabilmektedir. Bankalardan kredi kulanabilmemiz için bankaların oluşturduğu kriterlere sahip olmamız gerekmektedir. Bankalar öncelikle bankalar ile olan münasebetlerimize bakarken kredi notuna göre de değerlendirme yapmaktadır. 

Kredi Notu Risk Grupları 

  • 1-699 en riskli grup
  • 700-1099 Orta Riskli Grup
  • 1100-1499 Az Riskli grup
  • 1500-1699 İyi 
  • 1700-1900 Çok iyi 

Bu gruplar incelendiğinde en kolay krediyi alabilen grubun 1700 ve 1900 puan aralığında nota sahip olan müşteriler olarak gözümüze çarpmaktadır. Bunun yanında en riskli grubun ise kredi alması neredeyse imkansızdır. Bankalar bu grubun kredi ve kredi kartları başvurularını sistem üzerinden anında reddederler. Orta Riskli Grubun ise başvurularının rededilme riski yine yüksek bir orana sahiptir. Az Riskli grubun ise kred ve kredi kartı başvuruları kabul edilebilirler arasında olmaktadır. İyi grubun ise başvuruları kabul edilecektir. Bankadan kredi veya kredili ürün kulanabilmek için en azından az riskli grupta olmanız gerekmektedir. 

Kredi Notu Dışında Kredi çekmeyi etkileyen Faktörler

Bankalar kredili ürünleri kulandırırken öncelikle kredi nıotuna yani findeks notuna bakmaktadır. Fakat bunun yanında istisnalar da bulunmaktadır. En az riskli grupta olam kredi başvurusun onayalanacağı anlamına gelmezken riskli gruptakilerin de kredilerinin kabul edilmeyeceği anlamına gelmemektedir. 

Bankalar kredi verirken toplam bankalara olan borcunuza da bakmaktadır. kredi notunuz ve gelir durumunuz aynı zamanda limitinizi de oluşturmaktadır. Bankalar sizlere kredi kulandırırken belirlediği bir diğer tutar ise gelirlerinizin yarısı ile ödeme yapacağınızı göz önünde bulundurması. Bu sebeple toplam borcunuz eğer gelirinizin yarısına yakınsa kredi alma şansınız düşecektir. Bununla birlikte düzenli bir gelire sahip olmak, çalışılan kurumlar gibi etkenlerde bankaların kredi vermesini etkilemektedir. 

Kredi Notunu Hızlı Yükseltme Yöntemleri

Hiç şühesiz kredi kulanmanız için en önemli kriterlerden olan kredi puanı veya kredi notu findeks notunu yükseltmek artık çok kolay. bu yöntemler ile kredi notunuzu kısa sürede yükseltebilirsiniz. Kredi notunuzu nasıl yükseltmeniz gerektiğini sizlere tek tek anlatmaya çalışacağız. Öncelikle gelişigüzel kredi çekme alışkanlığımız olmaması gerekmektedir. Kredi çekmemiz durumunda geri dönüşünü düşünerek çekmemiz gerektiğini bilirsek kredi notumuzu buradan yükseltmeye başlayabiliriz. 

Kredi notunu hızlı yükseltemnin en önemli kriterleri arasında bankalara olan tüm borçların zamanında ödenmesidir. Kredi kartı ekstrelerini zamanında ödemek ve asgari tutarı değil hemen hemen borca yakın olanı ödemeniz kredi notunuzu hızlıca yükselten etkenlerden biri olacaktır. 

Düşük miktarda ve kısa dönemli kredi kulanın ve düzenli ödeyin.Genelikle ihtiyaç kredisi adı altında düşük fazili ve düşük miktarlı krediler kredi notunuzu yükseltmede önemli etkiye sahip olacaktır. 

Bankalardan düşük miktarlı kredi kartı çıkartın. Banka ürünlerini kulanmanız kredi notunuzun oluşmasına neden olacaktır. banka ürünlerini kulanmamanız kredi notunuzun oluşmamasına neden olacaktır. Çok düşük limitli kredi kartı çıkartmanız ve bu kartı düzenli kulanmanız ve ödemelerini düzenli yapmanız kredi notunuzu yükseltecektir. 

Kredi kartı limitlerini yğksek tutmamaya çalışın. çünkü kredi kartı limitinizin ne olduğu değil kredi kartınızı düzenli kulanmanız notunuzu yükseltecektir. 

Kredi kartı dışında su, elektrik, telefon faturası gibi faturaları da düzenli olarak ödemeniz kredi notunuzu yükseltecektir. Vadesiz hesaplarınıza düzenli olarak para giriş çıkışı yapmaya çalışın ve kredi çekmeden önce hesabınızda para bulundurmaya çalışın. Aynı anda birden fazla bankaya yapılan kredi başvuruları imajınızı düşürmektedir. Bunun yanında olumsuz yanıtlanan başvurular ise kredi notunuzu düşürmektedir. Kredi çekme sıklığınız kredi notunuzu önemli derecede etkileyen bir diğer etken olarak karşınıza çıkmaktadır. 

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Düşük kredi notuna sahip olan vatandaşlar kredi çekebilirler.Bankalar kredi verirken sadece kredi notuna bakmamaktadır. Kara listede olanlar veya düşük kredi notuna sahip olanlar bankaların isteyeceği kriterler, ipotek, kefil gibi yerine getirmeleri durumunda kredi kulanabilmektedir. Bazı bankalar ise şubeye gitmeden internet üzerinden puana fazla bakmadan kredi verebilmektedir. Kredi lazım değilse çekmemeye özen gösterin. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.