21 Eylül 2018 Cuma

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

TÜRKKEP KEP’İ SEVDİRMEK İÇİN BİLGİSAYAR OYUNU HAZIRLIYOR

Türkiye’nin ilham veren bilişim şirketleri sıralamasında birinci olan TÜRKKEP, bayi ve iş ortakları toplantısı kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren TÜRKKEP Başvuru Merkezi temsilcilerini Antalya’da bir araya getirdi.

16 Şubat 2018 Cuma 17:35
TÜRKKEP KEP’İ SEVDİRMEK İÇİN BİLGİSAYAR OYUNU HAZIRLIYOR

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP)  Hizmet Sağlayıcısı olarak hizmet veren TÜRKKEP, Türkiye genelinde hizmet veren TÜRKKEP Başvuru Merkezi temsilcileri ile Antalya’da bir araya geldi. Eğitim ve atölye çalışmaları zenginleştirilen etkinlikte, TÜRKKEP 2018 yılına dair planlarını açıkladı. KEP’in daha anlaşılır olması için şirket bünyesinde ‘KEP’in Kitabı’nı hazırlayan TÜRKKEP, KEP kullanımını arttırmak ve sevdirmek için de iki ayrı bilgisayar oyunu hazırladığını açıkladı.

Sektörün öncü şirketi olarak bu anlamda yapılması gereken bütün çalışmaları gerçekleştireceklerini belirten TÜRKKEP Yönetim Kurulu Başkanı M. Kurtuluş Nevruz, “KEP, e-İmza, e-Fatura, e-Arşiv ve e-Saklama gibi hizmetler ile şirketlerin dijitalleşmesine öncülük eden şirketimiz, 2008 yılından beri şirketlere özel KEP çözümleri sunuyor. Bugün TÜRKKEP olarak 190’ın üzerinde bayi sayımızla Türkiye’nin her bölgesinde aktif olarak faaliyet gösteriyoruz. Birlikte çalıştığımız iş ortaklarımıza özel çözümler sunarak şirketlerin dijitalleşmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin ilk özel kurumu olarak şimdiye kadar üzerimize aldığımız sorumlulukları yerine getirdik. KEP’in faydalarının anlaşılması ve kullanım oranının artması için KEP’in bütün özelliklerini kapsayan el kitabı niteliğinde olan ‘KEP’in Kitabı’nı hazırladık, yakın zamanda raflardaki yerini alacak. Ayrıca KEP kullanımını arttırmak ve sevdirmek için de iki ayrı bilgisayar oyunu hazırlıyoruz, önümüzdeki günlerde yayına alacağız. Yaptığımız bu çalışmalar sadece şirketimize fayda sağlamayacak ayrıca sektöre de büyük katkılar sağlayacak” dedi.

Nevruz: Dijital dönüşüme direnmeyin

Şirketlere ‘dijital dönüşüme direnmeyin, öğrenin’ tavsiyesinde bulunan Nevruz, dijital dönüşüme direnen şirketlerin taktik hatası yaptığını, kısa yoldan çözümü olan işler için maliyet ve zaman konusunda gereksiz bir israfla karşı karşıya kaldıklarını belirtti. İşletmelere yüksek zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan KEP kullanımında sık sık yapılan hatalar konusunda açıklamalarda bulunan Nevruz, “Şirketler genellikle yaşanan teknik aksaklıklardan dolayı KEP’i suçluyor ancak öncelikle kendi teknik alt yapılarını, internet erişimlerini, kullandıkları browser ve e-imza protokollerini vb. kontrol edip aksaklığın sebebinin nereden kaynaklandığını anlamaları gerekiyor.

Yasal ve geçerli tek elektronik gönderi yöntemi

KEP ile birlikte fesih, dilekçe, başvuru, talimat, ödeme emri, sözleşme, taahhütname, sipariş, mutabakat, ihbar, ihtar ve “e-faturaya e-itiraz” gibi alıcıyı ve göndericiyi belirli yükümlülükler altına sokan her türlü resmi evrak gönderimi güvenli, hızlı, kolay ve ekonomik olarak gerçekleştirilebileceğinin altını çizen Nevruz, “Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), yasal geçerli ve teknik olarak güvenli elektronik posta yöntemidir. Sistemde tüm gönderici ve alıcıların kimlikleri kayıtlıdır. İleti içeriğinin veri bütünlüğü korunur ve değişmezliği güvence altına alınır. KEP, yasal ve geçerli tek elektronik gönderi yöntemidir.

KEP sistemi, yasal olarak geçerli güvenli elektronik imza ve zaman damgası kullanılarak, yetkili “Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcı (KEPHS)” vasıtasıyla, bir elektronik postanın iletildiğini garanti altına alır.  Ayrıca gönderen ve alan tarafların kimliklerini, gönderilen iletinin ve eklerinin başkalarınca değiştirilmediğini, gönderim zamanını tespit edebilmeyi ve bunlarla ilgili yasal olarak geçerli olan kesin delilleri üretebilmeyi sağlar.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV