16 Ekim 2018 Salı

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

LG’nin yapay zeka odaklı teknolojileri, büyük bir dönüşümü beraberinde getiriyor!

Nesnelerin interneti ve yapay zeka gibi kavramlar günümüz dünyasını değiştirirken, geleceğin dünyasının temellerini de oldukça sağlam bir şekilde atıyor. İnovatif vizyonuyla tüketicilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan LG, dünyanın yakın bir gelecekte akıllı cihazları çok daha fazla kullanarak hayatları kolaylaştıracağı öngörüsüyle yapay zeka odaklı ürün ve teknolojilerini her geçen gün ileri taşıyor.

10 Ağustos 2018 Cuma 01:41
LG’nin yapay zeka odaklı teknolojileri, büyük bir dönüşümü beraberinde getiriyor!

DeepThinQ teknolojisi ve akıllı cihaz ekosistemini bir çatı altında toplayan LGyapay zekayı odağına aldığı markası “ThinQ” ile yapay zeka ve tüketiciyi bir araya getiriyor. DeepThinQ teknolojisiyle, akıllı cihaz ve akıllı ev vizyonunu ortaya koyan LG, günlük yaşamın bir parçası haline gelen cihazların, sadece birer makine değil, aynı zamanda birbirleriyle interaktif ilişki kuran bir ekosistem oluşturmasını amaçlıyor.

 

ThinQ’in açık strateji mantığına uygun olarak DeepThinQ ile geliştirilen LG ürünleri, bulut servislerini kullanarak zaman içerisinde kendilerini geliştirebiliyorlar. DeepThinQ teknolojisinin merkezinde yer alan ‘öğrenme’ yeteneği, LG’nin yapay zeka ürünlerinin çevresel öğeleri ve kullanıcı davranışlarını algılayabilmesine olanak sağlıyor. Örneğin ThinQ klima, kullanıcılarının alışkanlıklarını zaman içerisinde öğrenerek, evin ısısını kullanıcının genellikle tercih ettiği seviyeye getirebiliyor. “Kabin görüntüleme teknolojisi” ise şoförün yüz ifadesini ve hareketlerini öğrenebilirken, sürücünün uykusuz kalmaya başladığı anı tespit edebiliyor. ThinQ, araç sahibi hakkında elde ettiği bilgileri kullanarak, müziği, ışıklandırmayı ve klimayı otomatik olarak ayarlayabiliyor.

 

LG tüm ürünlerini yapay zeka odaklı geliştiriyor!

Akıllı teknolojiye ve DeepThinQ ile yapay zeka çözümlerine büyük yatırımlar yapan LG, bu bağlantıyı tüm cihaz serisine genişletmeyi hedefliyor. Böylece, cihazların kendi başlarına etkili bir şekilde çalışmasına izin verecek veya diğer üreticilerin ürettiği cihazlar da dahil olmak üzere bağlantılı ve sorunsuz bir şekilde çalışmasına olanak tanıyacak şekilde geliştirmeyi planlıyor.

 

Günümüzde ellerimizden düşmeyen akıllı telefonlarda da yapay zekayı odağına alan LG, kullanıcıların dünya çapında akıllı teknolojinin tüm fonksiyonlarına zahmetsizce ulaşmasını sağlıyor. LG’nin ThinQ yaklaşımını benimseyen ilk G serisi akıllı telefonu LG G7 ThinQ en yeni yapay zeka ve bilgisayar öngörülerini kullanarak arama yapmanın yolu olan Google Lens özelliklerine sahip olan ilk cihazlardan biri. Telefonun yapay zeka işlevlerini başlatan bir tuşa da sahip olan LG G7 ThinQ’te bir dokunuşla Google Asistan’a bağlanmak ve bu tuşa basılı tutarak Google ile konuşmak mümkün. LG G7 ThinQ iki hızlı dokunuşla ise Google Lens'i başlatıyor. Ayrıca Google Asistan'a yönelik LG müşteri komutlarının artırıldığı LG G7 ThinQ’de kullanıcılar yalnızca sesleriyle bile daha fazla şey yapabiliyorlar.

 

LG, yapay zeka özellikli 2018 model LG televizyonlarında da kullanıcılara dünyanın en iyi dijital asistanlarından olan Google Asistan desteği sunuyor. Sesli iletişim kurmanın mümkün olduğu Google Asistan destekli 2018 LG AI TV’lerde kullanıcılar sadece konuşarak, istedikleri içeriklere kolayca erişebilecek. Yine sesli komut özelliğini kullanarak televizyon ayarlarını kontrol edebilecek olan kullanıcılar, evlerindeki diğer akıllı cihazları da televizyonlarından takip edebilecek. LG AI TV'ler, akıllı evlerin tam merkezine konumlanarak robotik elektrik süpürgeleri, termostatlar, hava temizleyicileri, akıllı aydınlatma cihazları ve daha pek çok akıllı cihazla iletişimi sağlayacak bir hub görevi de görecek.

 

Bugünün en popüler kitlesel eğlence aracı olan televizyonların geleceğin şehirlerinde de var olacağını düşünen LG'nin çeşitli OLED tabela çözümleri, interaktif ekranlarla ortak alanları canlandırmak isteyen şehir plancıları için ideal bir paket sunuyor. LG ayrıca hem pratik teknolojilerdeki hem de yapay zeka ara yüzlerindeki gelişmeler sayesinde robotların küresel ekonomiye büyük katkısı olabileceğine inanarak robotik devrimin de ön safında yer alıyor. Halen Incheon Havalimanı'nda bulunan LG Havaalanı Robotları, kamu alanlarında robotların pratik faydalarını gösterirken CLOi robotları da akıllı evlerin vazgeçilmezi oluyor.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV