14 Kasım 2018 Çarşamba

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

Kendi İşinizi Kurdunuz, Sıra Gizli Gözetleme Uygulamaları Kullanmakta

Kendi işinizi kurdunuz, belki bir süredir devam eden bir işletmeniz var. Peki işinizi gizli gözetleme uygulamaları kullanarak sağlama aldınız mı? Çalışanlarınızı izleyerek şirkete ait iOS ve Android mobil cihazlarla Windows ve MAC bilgisayarlarda yaptıkları her şeyi bilin. İşinizin kontrolü tamamen sizde olsun.

19 Haziran 2018 Salı 12:34
Kendi İşinizi Kurdunuz, Sıra Gizli Gözetleme Uygulamaları Kullanmakta

Kendi işinizi kurdunuz, belki bir süredir devam eden bir işletmeniz var. Peki işinizi gizli gözetleme uygulamaları kullanarak sağlama aldınız mı? Çalışanlarınızı izleyerek şirkete ait iOS ve Android mobil cihazlarla Windows ve MAC bilgisayarlarda yaptıkları her şeyi bilin. İşinizin kontrolü tamamen sizde olsun.

Yazımızın devamında küçük veya büyük, neden tüm şirketlerin gizli gözetleme uygulamaları kullanmaları gerektiğini daha detaylı olarak anlatacağız. Fakat ilk olarak en iyilerinin hangisi olduğuna ve neler sunabildiklerine değinmek istiyoruz.

Bilgisayarlar İçin Gizli Gözetleme Uygulamaları

Şirket bilgisayarlarınız ister MAC, ister Windows olsun aynı kolaylıkla izleyebilirsiniz. Halihazırda varolan bilgisayar altyapınızı değiştirmenize gerek olmayacak. Özel bir donanım ihtiyacı bulunmadığı için kolayca bu programları yükleyerek çalışanlarınızın yaptığı her şeyi izlemeye başlayabilirsiniz.

Çalışanların bilgisayarda yaptığı her şeyi anında çevrimiçi kontrol panelinden görüntülenebilecek. O anda kontrol paneline erişiminiz yoksa veya izleyeceğiniz bilgisayarın internet bağlantısı herhangi bir sebepten dolayı kesilirse endişelenmenize gerek yok. Kontrol paneline gönderilen her şeyi vaktiniz olduğunda geriye dönük olarak kontrol edebilirsiniz. Bilgisayarda çevrimdışı toplanan veriler internet bağlantısı kurulduğunda kontrol paneline gönderilecek.

Kontrol panelinde tüm veriler basit fakat kolay anlaşılır raporlar halinde sunuluyor. Ayrıca raporlar arasında ekran görüntülerini görebiliyor ve kaydedilecek herhangi bir etkinlik olmasa bile olup bitenleri öğrenebiliyoruz.

Bunun dışında keylogger ile klavyeden yazılan her şey kaydediliyor, bilgisayarın kamerasından kullanıcının görüntüleri alınabilir, mesai saatlerinin genel olarak nasıl değerlendirildiğini takip edebiliyorsunuz.

Telefonlar ve Tabletler İçin Mobile Spy

Bilgisayarları takip etmek şirketler için akla ilk gelen adım olabilir, fakat günümüzde mobil cihazlar bilgisayarın pabucunu çoktan dama atmaya başladı. Etkili mobil gizli gözetleme uygulamaları kullanarak çalışanlarınızı izlemeye devam etmeniz önemli. Mobile Spy bu boşluğu doldurmak için çok etkili özellikler sunuyor.

Özellikle çalışanlarınız çoğunlukla şirket dışında çalışıyorsa konum izleme ile çalışanların güncel konum bilgilerine ulaşabilir, gün içerisinde gittikleri yerleri görebilirsiniz. Her konum verisi zaman damgalarıyla birlikte depolanıyor, harita üzerinden görülebiliyor ve geriye dönük olarak incelenebiliyor.

İşinizle ilgili veya çalışanların dikkatini dağıtan mobil kullanım bilgileri de önünüze serilecek. Sosyal medyada yapılanlar, mesajlaşma uygulamalarındaki sohbetler, aramalar, kısa mesajlar, yüklü uygulamalar ve uygulama kullanımları, çekilen veya internetten indirilen fotoğraflarla videolar Mobile Spy ile takip edebileceğiniz şeylerden birkaçı.

Standart takip işlemlerine ek olarak cihazın kamerasını ve mikrofonunu kontrol ederek etrafta olan bitenlerden haberdar olmasa şansınız da var.

mSpy İle Tüm Cihazları Gözetlemek

Yukarıda değindiğimiz programlar ayrı ayrı bilgisayarlar ve mobil cihazları izlemek için faydalanabileceğiniz en iyi uygulamalar. Fakat çalışanlarınıza verdiğiniz tüm cihazları izlemek istediğinizde bilgisayarlar ve mobil cihazlar için iki farklı program, dolayısıyla iki farklı kontrol paneli kullanmak istemeyebilirsiniz.

mSpy, yukarıda saydığımız gizli gözetleme uygulamaları tarafından sunulan özelliklerin en güçlü yönlerini kendisinde topluyor. Böylece gereksiz özelliklerle kullanımı zorlaştırmazken her ihtiyacı karşılayabiliyor.

Aboneliğinizi dilediğiniz paket için başlatabiliyorsunuz. Bu sayede hangi özelliklere ihtiyacınız varsa, hangi tür cihazları gözetleyecekseniz ona göre bir ödeme yapabilirsiniz. Arama takibi, sosyal medya izleme, internet geçmişi, ekran görüntüsü yakalama, arama ve internet sitesi engelleme, keylogger, mesajlaşma takibi gibi ihtiyaç duyabileceğiniz temel özelliklerin hepsine sahip.

Gizli Gözetleme Uygulamaları Neden Önemli?

Kullanımlarının kolay olması, ek donanım gerektirmemeleri ve uygun ücretle bütün şirketi izleyebilmek gizli gözetleme uygulamaları kullanımının her geçen gün daha popüler olmasını ve yeni kullanım alanlarının bulunmasını sağlıyor.

En iyi gizli gözetleme uygulamaları ve bu uygulamaların yapabildiklerini görmüş olduk. Şimdiyse bunların şirketinize ne gibi bir fayda sağlayacağından ve neden bu kadar popüler olduklarından bahsederek konuyu toparlayalım:

  • Gizli gözetleme uygulamaları çalışanlarınızın yaptığı her şeyi bilmenizi sağlar
  • Çalışanlarınızın gün içerisinde ne kadar verimli çalıştığını görebilirsiniz
  • Dikkat dağıtan internet sitelerini ve uygulamaları engelleyebilirsiniz
  • Sosyal medya kullanımı ve mesajlaşmalar artık şirket için gizlilik tehlikesi yaratmaz
  • Çalışanlarınızı şirket dışında olsanız bile kontrol edebilirsiniz
  • Mobil olarak çalışan, örneğin teslimata veya bir görüşmeye giden çalışanınızın konumunu anlık veya geriye dönük olarak izleyebilirsiniz
  •  Gerektiğinde cihazları uzaktan kontrol edebilirsiniz

Bunlar gizli gözetleme uygulamaları faydalanabileceğiniz bazı alanlar. Konuya daha hakim olduğunuz için şirketinizin özel ihtiyaçları için bu çözümlerden nasıl faydalanabileceğinize dair pek çok farklı yol gelmiştir.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV