14 Kasım 2018 Çarşamba

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN GİRESUN’A BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen 14.Buluş Şenliği, Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç mucitlerin kıyasıya mücadelesine sahne oldu. santralistanbul Kampüsü’nde onlarca icadın yarıştığı şenlikte, Giresun Özel Yavuz Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri yarışmanın birincisi oldu.

04 Aralık 2017 Pazartesi 16:58
İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ’NDEN  GİRESUN’A BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2 Aralık Cumartesi günü NASA Jet Propulsion Laboratory’nin Kaliforniya’da hayata geçirdiği 'Invention Challenge' yarışmasının Türkiye ayağı olan Buluş Şenliği’ne ev sahipliği yaptı. santralistanbul Kampüsü’nde 14.’sü gerçekleştirilen şenlikte, 31 ortaokul ve lise ile 4 hobici yarıştı.

 

ABD dışında sadece Türkiye’de düzenlenen ve gençlerin bilim, teknoloji alanlarında girişimcilik potansiyellerinin ortaya çıkarılması amaçlanan etkinlik, bu yıl ‘Top Çatıda’ temasıyla gerçekleşti. Bilimin eğlenceli yönünün keşfedildiği Buluş Şenliği’nde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen genç mucitler, icat ettikleri düzenekle, onlara verilen on adet delikli plastik topu yalnızca bir dakikada, altı metre uzaklıktaki bir kovanın içine sokmaya çalıştı.

 

Giresun Özel Yavuz Anadolu ve Fen Lisesi’nden katılan “Thunder Team”, “Lightning Thrower” ismini verdikleri icatlarıyla yarışmanın birincisi oldular.

 

En başarılı ikinci proje ise İstek Belde Okulları’ndan katılan “Hell Gunners” takımının “Artilary Piece” isimli icadı oldu. Yarışmanın 3’üncülük ödülü “Legolas” isimli projesiyle Özel Çevre Koleji’nden “The Gandalf Bros” takımına gitti.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV