14 Kasım 2018 Çarşamba

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

Dijital, Online, İnteraktif Üniversite Netkent’te Kayıtlar Devam Ediyor

Zamandan ve mekandan bağımsız oluşuyla derslerin cep telefonundan da izlenebildiği, canlı derslere interaktif katılımın sağlandığı online ikinci üniversite Netkent’te kayıtlar 15 Kasım’a kadar sürecek. Bünyesinde İktisadi ve İdari Bilimler, Mühendislik ve Hukuk Fakültesi bulunan Netkent, ikinci üniversite okumak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor.

26 Ekim 2018 Cuma 22:05
Dijital, Online, İnteraktif Üniversite Netkent’te Kayıtlar Devam Ediyor

Tüm eğitimin dijital ortamda ve online olarak verildiği, bölgenin ilk dijital interaktif üniversitesi olarak kurulan ve kısa adı Netkent olan Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi’nde öğrenci kaydı 15 Kasım’a kadar devam ediyor. Kariyerini yeniden yapılandırmak, sahip olduğu işini geleceğe taşımak, yeni bir meslek edinmek isteyenler; üniversitede istediği bölüme erişemeyenler, okuduğu üniversite ve bölümden memnun olmayanlar için Netkent yeni nesil eğitim modeliyle yeni bir başlangıç yapma imkanı sunuyor.

Mühendislik Fakültesi’yle fark yaratıyor

Netkent, ikinci üniversite olarak mühendislik eğitimi vermesiyle öne çıkıyor. Prof.Dr. Cengiz Metin’in dekan olarak görev yaptığı mühendislik fakültesinde bilişim odaklı mühendislik programları sunuluyor. Çağımız bilgi çağı olduğundan ve dijital dönüşüm ve dijital endüstri, uluslararası rekabette “Yazılım Mühendislerine” ve “Yönetim Bilişim Sistemleri Mühendislerine” büyük ihtiyaç duyulmasından hareketle Netkent’te “Yazılım Mühendisliği” ve “Yönetim Bilişim Sistemleri Mühendisliği” programlarında eğitim veriliyor. Yazılım Mühendisliğinde kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda sistemli, düzenli ve ölçülebilir kriterler ile elektronik tabanlı cihazlar için programlama dillerini kullanarak yazılım tasarlayan, yazılımı üreten, üretilen yazılımın sürdürülebilirliğini sağlayan mezunlar vermek amaçlanıyor. Yönetim Bilişim Sistemleri programının amacı ise kurumların ihtiyacı olan anlamlı bilgiyi toplayan, toplanan veriyi analiz ederek üreten, ürettiği bilgiyi depolayarak güvenliğini sağlayan, bu süreçlerin yöntemini belirleyen, tasarlayan ve yönetebilen mezunlar vermek.

Mobilite ile eğitim her yerde

Netkent’in Turkcell’le gerçekleştirdiği işbirliği ile öğrenciler zamandan ve mekandan bağımsız olarak derslerini istediği gibi cep telefonlarından izleyebiliyor. Netkent öğrencilerine ücretsiz olarak verilen “Lifecell Netkent” paketinde aylık 3G+3GB (Saat 22.00 – 06:00 arası geçerli) toplam 6GB internet, her yöne geçerli 500DK konuşma ve 100 SMS yer alıyor. Bu tarifede derslerin izlendiği www.netkent.edu.tr adresinde geçerli aylık 20GB internet de ayrıca tanımlanıyor.

Yıllık eğitim bedelinin 1.980 TL olduğu Netkent’te İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Hukuk Fakültesi bulunuyor. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde İşletme, Ekonomi ve Finans, Ekonomi ve Yönetim, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Bankacılık ve Finans bölümleri, İşletme MBA, Bankacılık ve Finans MBA; Mühendislik Fakültesi bünyesinde Yazılım Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilişim Sistemleri Mühendisliği; Hukuk Fakültesi bünyesinde ise KKTC vatandaşları için Hukuk ve Ekonomi Hukuku Tezsiz Yüksek Lisans Programı yer alıyor.

Netkent’te okuyan tüm öğrenciler diğer bir stratejik iş ortağı Microsoft ile de ücretsiz Microsoft Office 365 A3 paketi sahibi oluyor, Cambridge University Press tarafından hazırlanmış İngilizce öğretim setinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Öğrenciler, Netkent hakkında ayrıntılı bilgiyi 0850 333 89 00 numaralı Netkent çağrı merkezinden alabiliyor, www.netkent.edu.tr internet sitesi üzerinden online kayıt yaptırabiliyor.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV