22 Eylül 2018 Cumartesi

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

157 KİLO ALTINDAN GALATA KULESİ’NE BÜYÜK İLGİ

Nadir Metal Rafineri’nin 157,65 kilo altın ve 282,50 kilo gümüş kullanılarak hazırlattığı Galata Kulesi minyatürü,12 Ekim’de CNR Expo’da ziyaretçilerine kapılarını açan İstanbul Jewelry Show’da sergilendi. Büyük ilgi gören minyatürü Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ziyaret etti.

12 Ekim 2017 Perşembe 15:47
157 KİLO ALTINDAN GALATA KULESİ’NE BÜYÜK İLGİ

Türkiye’de sektörün en büyük firmalarından biri olan Nadir Metal Rafineri, bu yıl 45.’si İstanbul CNR Expo’da gerçekleşen İstanbul Jewelry Show’da altın ve gümüşten tasarladığı Galata Kulesi minyatürünü sergiledi. Altın ve gümüşten yapılan Galata Kulesi 95 günde tamamlanırken, 22 ustanın özverisi ve sabrı ile özgün mimarisine en uygun şekilde hazırlandı.

29 bölümden oluşan Galata Kulesi’nin alt bölümünde 1.559 adet 100 gram altın ve 120 adet 20 gram gümüş külçeler kullanıldı. 12 adet küçük, 6 adet büyük pencere ve 1 adet de gözlem pencere kapısı bulunuyor. Ayrıca merdivenlerinin önünde 250 gramlık Osmanlı tuğrası yer alıyor. Galata Kulesi’nin üst bölümleri de dökme ve plaka gümüşler işlenerek yapıldı. 3.10 metre yüksekliğinde ve 60 cm çapındaki minyatürde toplam 157,65 kilo altın ve 282,50 kilo gümüş kullanıldı.

 

BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKANI GALATA KULESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

 

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Nadir Metal Rafineri’nin altın ve gümüşten tasarladığı Galata Kulesi minyatürünü ziyaret ederek inceledi. Nadir Metal Rafineri CEO’su Burak Yakın ve eşi Öznur Yakın belediye başkanına eşlik etti. Burak Yakın belediye başkanına minyatür hakkında bilgi verdi. Fuara gelen ziyaretçiler altından Galata Kulesi ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV