17 Ekim 2018 Çarşamba

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

Genç Pehlivanlar’a Galler’den “En İyi Film” Ödülü!

Bugüne kadar katıldığı ulusal ve uluslararası festivallerden çok sayıda ödül kazanan “Genç Pehlivanlar” belgesel filmi 18-20 Nisan tarihleri arasında İngiltere’de düzenlenen, belgesel film yapımında yaratıcılık, yenilik ve yeni seslerin tanıtımını amaçlayan Wales International Documentary Festival / Galler Uluslarası Belgesel Festivali’nden “En İyi Film” ödülünü aldı.

25 Nisan 2018 Çarşamba 23:55
Genç Pehlivanlar’a Galler’den “En İyi Film” Ödülü!

Amasya’nın civar köylerinde yaşayan ailelerin çocuklarının güreşte elde edecekleri başarı ile kendilerine yeni bir yol çizmeye çalışmalarının öyküsünün anlatıldığı “Genç Pehlivanlar” ın yönetmenliğini Mete Gümürhan, yapımcılığını ise Kaliber Filmve Filmaltı üstleniyor.

66. Berlin Uluslararası Film Festivalinin Generation Kplus bölümünde jüri özel mansiyon ödülü kazanan ilk Türk belgeseli olan “Genç Pehlivanlar”; daha önce 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde “En İyi Kurgu Ödülü” ve “Behlül Dal Jüri Özel Ödülü” ile CinéDOC Tiflis, Cinekid Festivali, Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri ve Türk Dünyası Belgesel Film Festivali'nde de ödüller kazanmıştı.

İzleyicisini doğrudan çocukların dünyasına götürenfilm,onların çektiği acıları ve acıyla birlikte çocukça eğlenişlerini de aktaran “Genç Pehlivanlar” Tivibu Sinema aracılığıyla seyirciyle buluşuyor. Film, çok yakında TRT Belgesel kanalında da izleyici karşısına çıkacak.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV