15 Kasım 2018 Perşembe

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

AMAN DOKTOR / DJAM ile TÜRKİYE’DE “BAŞKA SİNEMA” SALONLARINDA VİZYONA GİRDİ

Exils, Latcho Drom, Vengo, filmleriyle Cannes, Locarno, Montreal gibi dünyaca ünlü festivallerden ödüller alan usta yönetmen Tony Gatlif’in Türkiye ortak yapımı (Güverte Film) son filmi “AMAN DOKTOR / DJAM” Başka Sinema salonlarında vizyona girdi.

20 Ocak 2018 Cumartesi 18:11
AMAN DOKTOR / DJAM ile TÜRKİYE’DE “BAŞKA SİNEMA” SALONLARINDA VİZYONA GİRDİ

Fransa’da vizyona girdiği andan itibaren 100 binden fazla izlenen, Türkiye’de ise 19 Ocak Cuma günü “Başka Sinema” da sinemaseverlerle buluşan filmin gösterimleri için Türkiye’ye gelen filmin yönetmeni Tony Gatlif, bu filmi 35 yıl önce çekmeyi tasarladığını dile getirirken, başrol oyuncusu Daphné Patakia de dans etmeyi filmin Türkiye yapımcısı (Güverte Film) Suzan Güverte’den öğrendiğini dile getirdi.

CANNES’DAKİ GÖSTERİMİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ!


Güverte Film’in ortak yapımcısı olduğu ve bir bölümü Türkiye’de çekilen, Vengo, Gadjo Dilo gibi filmlerin dünyaca ünlü Fransız yönetmeni Tony Gatlif’in son filmi Djam (Aman Doktor) dünya prömiyerini 25 Mayıs’ta Cannes Film Festivali’nde yapmıştı.

Lumiere Sineması’nda dünya prömiyerini yapan filmin bir gösterimi daha oldu. Cannes Film Festivali’nin plaj sineması bölümünde yer alan bu özel ikinci gösterim, Cannes plajında halka açık olarak gerçekleşti. Bu özel gösterim öncesinde festival tarihinde ilk kez gelen özel bir taleple filmin Türk ve Yunan müzisyenleri 45 dakikalık rembetiko konseri verdiler.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV