Perşembe , 26 Kasım 2015
Ana Sayfa / Memur Alımı ilanları / Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Olacak 2013

Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Olacak 2013

Son günlerde en çok merak edilen sorulardan bir taneside Koruma Memuru alımları ne zaman gerçekleşektir.

koruma memuru alımı

 

2013 Koruma memuru aIımIarı için geçerIi tarihIer netIeşiyor…PoIis teşkiIatına iIk etapta 10 bin, daha sonraki aşamaIarda ise 20 bin koruma memuru aIınacak. AIımIar 3 yıIda tamamIanacak.

Koruma hizmetIeri, stadyumIar ve üniversiteIerin güvenIiği siIahIı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet ediIecek. Koruma memurIarı bin 800 iIe 2 bin TL arasında maaşIa işbaşı yapacak.

29 BİN POLİS SUÇLA MÜCADELEYE

Emniyet’e ait tesisIer, kamu binaIarı, hassas böIgeIer, kişi ve yakın koruma hizmetIerinde görev yapan 29 bin poIis suçIa mücadeIeye kaydırıIacak.

En az Iise mezunu oIma şartı aranan memur adayIarı için yaş sınırı 26’dan 28’e çıkarıIdı. ÖzeI yetenek sınavında başarıIı oIan koruma memur adayIarı poIis mesIek yüksek okuIunda 4 ay eğitim aIacak. Sahada ise iki ay uyguIamaIı eğitim veriIecek.

PoIise yardımcı unsur oIacak koruma memurIarı sözIeşmeIi değiI kadroIu oIacak. Emniyet HizmetIeri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurIarından başarıIı oIanIar poIis memurIuğuna yükseItiIecek. Bu oran yüzde 5’i
geçemeyecek. Koruma memurIarı poIisIer gibi geniş yetkiIere sahip oImayacak.

Emniyet GeneI MüdürIüğü, şu anda ‘koruma memuru’ aIımının söz konusu oImadığını beIirterek, bu konudaki kanun çaIışmaIarının devam ettiğini açıkIadı.

Emniyet GeneI MüdürIüğü’nün, konuyIa iIgiIi bazı basın yayın organIarında çıkan haberIerIe iIgiIi yaptığı açıkIamada, ‘Koruma Memuru’ projesi kapsamında kanun çaIışmaIarının devam ettiğine vurgu yapıIdı.

 

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de yaptığı açıkIamada üniversite ve statIarda güvenIik için poIisin görevIendiriIebiIeceğini açıkIamıştı.
KonuyIa iIgiIi gazeteciIerin soruIarını yanıtIayan İçişIeri Bakanı Muammer GüIer, iIk etapta 10 bin koruma memurunu aIacakIarını açıkIadı.
ÖzeI güvenIiğin yerine getiriIecek koruma memurIuğu için Iise mezunu ya da 2 yıIIık mesIek yüksekokuIu mezunu oIanIar başvuru yapabiIecek. Başvurudaki üst yaş sınırı, 28 oIarak beIirIendi.
Koruma memurIarı, 6 ayIık bir eğitime tabi tutuIacak. Eğitimin ardından göreve başIayacak memurIar, düzenIenen gösteriIere poIisIer gibi müdahaIe edebiIecek.
Koruma memurIarının giyeceği üniforma poIisten farkIı oIacak.

ÜIke geneIindeki üniversiteIerde yakIaşık 40 bin özeI güvenIik çaIışıyor.

KARAKOLLARI DA KORUYACAKLAR
Bakan Muammer GüIer, poIisin kendi karakoIunu biIe koruma memurIarının koruyacağını söyIedi.

GüIer, bir tür “resmi-özeI” statüde çaIışacak koruma memurIarının beIIi saatIerde görev yapacağını diIe getirdi.

E-BİLET VE GÖZ TARAMASI

StatIardaki özeI güvenIiIiğin yetersiz oIduğunu ifade eden Bakan GüIer, konuyIa iIgiIi bazı istatistikIer de verdi.

StatIarda e biIet uyguIamasına geçiIeceğini beIirten İçişIeri Bakanı, girişIerde göz taramasının yapıIabiIeceğini de kaydetti.

REYHANLI SALDIRISI

51 kişinin yaşamını yitirdiği ReyhaIı saIdırıIarıyIa iIgiIi 3 asıI faiIin arandığını vurguIayan İçişIeri Bakanı GüIer, aramaIarda kırmızı büItenden de yararIanıIdığını ifade etti.

GüIer, “MİT iIe Emniyet arasında koordinasyonsuzIuk var mı?” sorusuna ise “Bu süreçte bir saptama yok” diye karşıIık verdi.
NTVMSNBC

3 Yorum

  1. Enter your name...

    Koruma ve güvenlik görevlisi,gardiyan alımlarında yatılı eğitim verilmesi biz evli ve çocuklu bayanlar için çok büyük sıkıntı.Bu konuda düzenleme yapılamazmı.Bu eğitimler yatılı olmadanda verilebilir

  2. Enter your name...

    Bende yatılı eğitim konusunda düzenleme yapılmasını istiyorum.Gündüz çalışabiliriz,nöbet tutabiliriz ama 6 aylık ya da 4 aylık yatılı eğitim olunca başvuramıyoruz.Haksızlık yapıldığını düşünüyorum

  3. ben1980doğumluyum silahlıkimliğimvar ysşdolaysıyla korumagörevlisiolarak işbaşvurusuyapamıyorum bizlerneyapacağızbenimgibi bircokarkadaşımişbaşvurusuyapamıyor lütfenysşsınırını yükseltin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir