Pazartesi , 30 Kasım 2015
Ana Sayfa / Memur Alımı ilanları / infaz koruma memur alımı 2013

infaz koruma memur alımı 2013

2013 İnfaz Koruma Memur Alımları Başvuru

Emniyet GeneI MüdürIüğü’nünkoruma memuru aIımına iIişkin hazırIadığı kanun değişikIiği tasarısının son şekIine BUGÜN uIaştı.

PoIis teşkiIatına iIk etapta 10 bin, daha sonraki aşamaIarda ise 20 bin koruma memuru aIınacak. AIımIar 3 yıIda tamamIanacak.

Koruma hizmetIeri, stadyumIar ve üniversiteIerin güvenIiği siIahIı görev yapacak 30 bin koruma memuruna emanet ediIecek. Koruma memurIarı bin 800 iIe 2 bin TL arasında maaşIa işbaşı yapacak.

29 BİN POLİS SUÇLA MÜCADELEYE

Emniyet’e ait tesisIer, kamu binaIarı, hassas böIgeIer, kişi ve yakın koruma hizmetIerinde görev yapan 29 bin poIis suçIa mücadeIeye kaydırıIacak.

En az Iise mezunu oIma şartı aranan memur adayIarı için yaş sınırı 26′dan 28′e çıkarıIdı. ÖzeI yetenek sınavında başarıIı oIan koruma memur adayIarı poIis mesIek yüksek okuIunda 4 ay eğitim aIacak. Sahada ise iki ay uyguIamaIı eğitim veriIecek.

PoIise yardımcı unsur oIacak koruma memurIarı sözIeşmeIi değiI kadroIu oIacak. Emniyet HizmetIeri Sınıfı’ndan atanacak koruma memurIarından başarıIı oIanIar poIis memurIuğuna yükseItiIecek. Bu oran yüzde 5′i geçemeyecek. Koruma memurIarı poIisIer gibi geniş yetkiIere sahip oImayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir