14 Kasım 2018 Çarşamba

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

İzmir’de Mesleki Eğitime HUGO BOSS Desteği

HUGO BOSS Tekstil Sanayi üretim tesisi, ildeki mesleki eğitime destek olmak amacıyla Abdülhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir giyim atölyesi açtı.

05 Aralık 2017 Salı 17:04
İzmir’de Mesleki Eğitime HUGO BOSS Desteği

Okul-sanayi iş birliği çerçevesinde oluşturulan ve sürekli geliştirilen atölyede Üretim Teknolojileri öğrencilerine tekstil sektöründeki güncel gelişmeler doğrultusunda uygulamalı eğitimler veriliyor. Öğrencilerin tekstil sektöründeki en güncel uygulamaları henüz okuldayken öğrenmesi sağlanıyor. Ayrıca Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü’nden mezun olan başarılı öğrencilere HUGO BOSS İzmir’de işe alım fırsatları da sunuluyor. Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü’ne yeni bir enerji ve dinamizm kazandıran yeni atölye sınıfı geçen yıllara oranla bu alanı tercih eden öğrenci sayısında da artışa yol açtı. İş birliği, mesleki eğitim yoluyla bölgenin en önemli kalkınma unsurlarından tekstil sanayinde rekabetçiliği artırması açısından önem taşıyor.

Geçtiğimiz günlerde atölyede incelemelerde bulunmak üzere Abdülhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bir ziyaret gerçekleştiren HUGO BOSS Tekstil Sanayi İnsan Kaynakları Müdürü Ebru Aydın ve Yetenek Kazandırma Birim Yöneticisi Seray Kılınç okul yönetimiyle de bir araya geldi.  Şirket heyeti, Okul Müdürü Ümit Onanç, Müdür Yardımcıları Hüsne Çerit, Şehgül Karabulut, Alan Şefi Gülhan Güleç ve öğretmenlerle bir araya gelerek atölyenin geliştirilmesine yönelik fikir alışverişinde bulundular ve desteklerinin süreceğini ifade ettiler. Şirket yetkilileri ayrıca ortaklığın bölgedeki farklı firmalara benzer iş birlikleri kurulması için ilham kaynağı olması temennisinde bulundu.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV