18 Ekim 2018 Perşembe

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

​​​​​​​Erol Harbi’ Mevcut yasa uygulansın. Halkın sağlığı tehlikede’

Optik Sektörünün öncü ismi Opak Lens Yönetim Kurulu Başkanı Erol Harbi internetten korsan lens satışının engellenmesi için bu sabah İstanbul’dan Ankara’ya ‘Korsan Lens Satışına Hayır’ yürüyüşüne başladı.

21 Mayıs 2018 Pazartesi 21:45
​​​​​​​Erol Harbi’ Mevcut yasa uygulansın. Halkın sağlığı tehlikede’

Erol Harbi yaptığı açıklamada yıllardır sürdürdüğü mücadeleye rağmen halk sağlığını tehlikeye atan korsan satışının sürmesi üzerine eylemine başlama kararı aldığını söyledi. Harbi’nin yürüyüşü 31 Mayıs günü Ankara’da son bulacak. Erol Harbi, 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü’nde,yaklaşık 6500 optisyenin imzasını Sağlık Bakanlığı’na teslim edecek.

Opak Lens Yönetim Kurulu Başkanı Erol Harbi Şirket çalışanları, ailesi ve destek verenleri tarafından törenle uğurlandı.Harbi, törenin ardından şirket çalışanları ve ailesinden helalık isteyerek Ankara’ya yürüyüşünü başlattı. Opak Lens Yönetim Kurulu Başkanı Erol Harbi, yürüyüş öncesi şunları söyledi: ‘ Bu yürüyüşle, gözlükçünün, optisyenin hakkının yenmesine neden olan internet siteleri hakkında Sağlık Bakanlığı tarafından verilen kapatma cezalarının artık uygulamaya konulmasını ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirilen bu satışların bir an önce durdurulmasını istiyorum. Bu yürüyüş, toplumun sağlığını birinci derece tutarak mesleğinin ahlakına sahip çıkan, yasalara uyan,bu hassasiyetinin uğruna, haksız kazanç sahipleri yüzünden mağdur olan gözlükçüler ve optisyenler için olacaktır.

Bu yürüyüş, karşılaşabileceği sağlık sorunlarından ve yasalardan haberdar olmadığı için internet sitelerinden sahte lens satın alıp, görme kaybına uğrayan, sağlık problemi yaşayan vatandaşlarımız için olacaktır.

 

Tamamen toplumun göz sağlığı ve mesleğim adına yapılacak olan bu yürüyüşüm, kesinlikle siyasi içerikli olmayıp, şahsi bir girişimdir. Niyetim bu konuda kamuoyunun dikkatinin çekilmesidir

Bilindiği gibi 5193 sayılı “Optisyenlik Hakkında Kanun” 2004 yılında gözlük ve kontak lens satışının yetkisini doğrudan ve yalnızca optisyenlik müesseselerine vermiştir. Kontak lens satışı reçeteye tabidir ve satışı sadece optikçilerde yapılmaktadır. İnternet, optisyenlik müessesesi değildir.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV