16 Ekim 2018 Salı

İŞTE 2017 YILINA DAMGA VURAN OLAYLAR

Akım Korumalı Priz Özellikleri ve Çeşitleri

Teknoloji her ne kadar gelişse de üretim aşamalarında aktif olarak kullanılsa da özellikle son model teknolojik ürünler özellikle ülkemizde oldukça pahalı durumda.

18 Temmuz 2018 Çarşamba 16:40
Akım Korumalı Priz Özellikleri ve Çeşitleri

Teknoloji her ne kadar gelişse de üretim aşamalarında aktif olarak kullanılsa da özellikle son model teknolojik ürünler özellikle ülkemizde oldukça pahalı durumda. Bunun nedenleri arasında birçok etken sayılabilir. Fakat ister istemez bu ürünlerin birçoğunu evimizde, ofisimizde kullanmak durumundayız. Bu ürünlerin zarar görmesini hiç kimse istemez. İşte tam bu noktada cihazlarımızı elektrik problemlerine karşı koruma adına akım korumalı priz kullanabiliriz.

Elektronik cihazlarımızı yüksek akım tehlikelerine karşı korurken, aynı zamanda da yüksek maliyetli sorunlardan etkilenmemesini sağlıyor. Burada şunu da eklemeliyiz ki hiç bir önlem yüzde yüz koruma sağlamamaktadır. Ülkemizin teknik altyapısının yetersizliği nedeniyle biz ve benzeri ülkelerde bu tür cihazlar ile önlem almak en mantıklı seçim olacaktır.

Akım Korumalı Priz Özellikleri

Yüksek akım tehlikelerine karşı cihazlarımızı koruyan akım korumalı priz, bu bakımdan sürekli ve ani elektrik geliş ve kesilişlerinde şebeke enerjisini düzenleyerek doğru bir şekilde cihaza gönderir ve zarar görmesini engeller. Daha önce de söylediğimiz gibi şunu da eklemeliyiz ki akım korumalı prizler yüzde yüz koruma sağlayan bir cihaz değildir.

Şimdi aklınızdan geçiriyorsunuz, binlerce liralık cihazlarımızı onun onda bir yirmide bir fiyatındaki bir cihaz mı koruyacak diye. Aslında hem evet hem hayır. Eğer kaliteli bir akım priz alırsanız ufak dalgalanmalardan cihazlarınızı koruyacaktır. Ekstra olarak akım prizi taktığınız prizde de topraklama olduğuna dikkat etmelisiniz.

Akım korumalı priz, amaç edindiği görev ile orantılı olarak fiyat performans bakımından en iyi sonucu vermektedir. Voltaj düşmeleri standart olarak cihazlarınıza zarar vermese de yine de voltaj düşmesi ve yükselmesi sık yaşanan sorunların başında geliyor.

Akım Korumalı Priz Çeşitleri

Akım prizler genel olarak grup prizler ile nitelendirilebilir. Tekli akım priz, ikili akım priz, üçlü, dörtlü, beşli, altılı, sekizli ve onaltılı grup priz şeklinde akım korumalı prizler karşımıza çıkmaktadır. Ancak şu ayrımı iyi bilmek gerekir ki son dönemde merdiven altı olarak adlandırdığımız kalitesiz ve kaçak üretilen ürünler cihazlarımıza yarar sağlamaktan çok zarar vermektedir. Bu nedenle az para ödeyim diye elektronik cihazlarınızda olmaktansa iyi bilinen bir markanın cihazını almak size her zaman kazandırır.

Akım Korumalı Priz Fiyatları

Akım korumalı priz fiyatları hakkında net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Marka ve modele göre değişmektedir. Faz Ticaret sitesini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV